TIP NA SOBOTU: Advent v Jimlíně

Foto: zameknovyhrad.cz

Tradiční Adventní setkání se blíží. V sobtu 30. listopadu zámek Nový Hrad v Jimlíně u Loun letos naposledy otevře své brány pro návštěvníky.

Letošní setkání proběhne uvnitř zámku a zámeckého areálu, nabídne bohatý program a prohlídky vánočně vyzdobenými interiéry.

Nádvoří se pro tento den promění v tržiště, kterým bude znít středověká hudba v podání skupiny Gothien a koledy od Vocal Bandu Markéty Aptové. Při procházce tržištěm návštěvníci objeví živý betlém se zvířátky a medvěda Huga. Dále se o zábavu postará divadlo 100 opic.

V barokních podzemních stájích pod druhým nádvořím budou schovaní čerti, kteří se několikrát během dne ukáží také na nádvořích a pobaví děti i dospělé. V podvečer venku před hlavním pódiem proběhne ohňová show.

V zámecké černé kuchyni se budou připravovat různé středověké pokrmy. Mnohé překvapí neobvyklé kombinace ingrediencí a chutí. Samozřejmě bude možnost vše ochutnat.

Zámecké interiéry obohatí vánoční výzdoba a společně s doprovodem průvodce bude možnost zámek navštívit zdarma. Mimo klasického výkladu se průvodci také zaměří na povídání o vánočních zvycích. Volné vstupenky na tyto prohlídky je nutno si předem vyzvednout na pokladně zámku na prvním nádvoří. Za 30 Kč si návštěvníci můžou koupit foto vstupenku.

Celou akci moderuje známý herec Michal Gulyáš, známý například z komediálního filmu Ženy v pokušení. Vstupné do zámeckého areálu bude dobrovolné. Brány zámku se otevřou v 10:00 a program končí v 17:00.