Tradiční pivní jarmark nabídne 130 druhů piv z 26 minipivovarů


Příznivci zlatavého moku se mají na co těšit. Pivovar Na Rychtě za podpory ústeckého magistrátu zve všechny příznivce dobrého piva a zábavy pro celou rodinu na XI. Ústecký pivní jarmark malých a rodinných pivovarů. Akce se uskuteční 13. května od 10:00 do 22:00 hodin tradičně na ústeckém Kostelním náměstí u nákupního centra Forum. „Součástí akce bude degustační soutěž o Máz Ústeckého pivního jarmarku v kategoriích Světlý ležák, Tmavé a polotmavé pivo a Speciální pivo,“ říká šéf pořádající restaurace Na Rychtě Jiří Šťovíček.

Pivní svátek bude opět také pomáhat. Z každého prodaného piva půjde padesát haléřů na konto nadace Plamínek naděje pro handicapované děti. Letos se návštěvníci mohou těšit na bohatý kulturní program na hlavní scéně i v dětském sektoru. „K dobré náladě přispěje namátkou třeba Vilda Čok, Petr Lüftner, The Boom, Doubravanka, Chabakus, Prospect Bluegrass band, Divadlo V Pytli a další,“ vyjmenovává rychtářský šéf.

Ústeckého pivního jarmarku se zúčastní 26 minipivovarů z Čech a Moravy, které nabídnou ze své produkce minimálně 130 vzorků piv. Chybět nebudou ani stánky s rozmanitým jarmarečním občerstvením, produkcí drobných výrobců a s lidovými řemesly.