Tři králové přijdou online


Vzhledem ke zhoršující se epidemické situaci a očekávaným vládním opatřením se v ústecké oblastní charitě rozhodli pro online verzi Tříkrálové sbírky. „Mrzí nás, že v lednu koledníci do ulic nevyrazí, ale snažíme se ze všech sil, abychom naše přispěvatele o zážitek z tříkrálového koledování nepřipravili,“ vysvětlují pořadatelé sbírky.

A dodávají: „Nebojte se, o zážitek z koledování nepřijdete, protože koleda bude. Tři králové za vámi přijdou online. A i tak zažijte stejně krásný pocit, jako když na vašem prahu zpívá parta zmrzlých koledníčků a Vy je posloucháte. Obdarujte je a přijměte požehnání.“

Jak bude online koleda konkrétně probíhat? Na webu www.trikralovasbirka.cz si pustíte video s online koledou a můžete přispět prostřednictvím online kasičky, kde po zadání PSČ vaší obce bude příspěvek přidělen té charitě, která zde poskytuje svoje služby.

„Letos vybíráme příspěvky na nákup antidekubitních matrací a polohovacích křesel pro klienty Domu pokojného stáří sv. Ludmily v Chabařovicích, dále na pomůcky a hry pro děti s různými handicapy ze ZŠ Vojnovičova a na podporu chudým rodinám z Farnosti Trmice,“ dodávají pořadatelé online tříkrálové sbírky.

Zájemci nebudou ochuzeni ani o tradiční Tříkrálový koncert, který pro nás pořádá ZUŠ Evy Randové Ústí nad Labem. Jeho online vysílání bude 6. ledna 2021. Odkaz na online koncert bude umístěn na webu www.charitausti.cz a na facebooku Oblastní charity Ústí nad Labem.