Tropický Cyklozávod v pohodové atmosféře


Již od brzkých ranních hodin bylo jasné, že klimatické podmínky sobotního závodu prověří formu nejen fyzickou, ale i tu psychickou. Tropické počasí přineslo těžké podmínky pro více než tři sta šedesát cyklistů.

Nejmladší dětské kategorie startovaly po půl desáté, kdy teploty stoupaly již k dvacet šesti stupňům. Na atraktivní trailové trati v zázemí Motoareálu Chabařovice startovalo na sto dětí v sedmi kategoriích.

V závodu odrážedel zvítězil Lukáš Soukup a Anička Holá. Mezi tří až čtyřletými byl nejlepší Honzík Uram a Kačka Kubínová. Nejobsazenější kategorii dětí pěti až šestiletých vyhrála absolutně vynikající Andělka Maříková, která za sebou nechala i prvního kluka, kterým byl Maxim Mareček. O kategorii výš finišoval pro prvenství Oliver Mareček a mezi holkami Olívie Vilková. Starší cyklisté pak pokračovali na tratích i mimo zázemí přímo k jezeru Milada. Ve svých kategoriích byli nejrychlejší Adam Přenosil, Jakub Trousil, Jakub Ranš a mezi dívkami vyhrály Kamila Rusňáková, Nelly Kussmannová a Anna Veselá. Účastnická medaile pro všechny byla samozřejmostí.

Pro dětské závodníky pořadatelé opět připravili bohatý doprovodný program. Děti si mohly zaskákat na hradě, zasoutěžit si v Olympia dětském koutku, nechat si namalovat obrázek na obličej a všechny dostaly zdarma funkční tričko s logem seriálu Milada Tour.

V pravé poledne odstartoval rodinný závod. Mezi čtrnácti týmy si nejlépe vedli Ranšíci – táta a syn.

O hodinu později, kdy teploměr atakoval třicítku, se na start postavili účastníci nejdelší padesátikilometrové tratě. První místo bral po úspěšném spurtu mladý člen Ústeckého centra cyklistiky Filip Chýle. Čas vítěze i v tak těžkých klimatických podmínkách byl hodina a půl. Za ním se poskládali Milan Mileret (Eleven Cyklolive Team) a Marek Fatka (Unlimited km trading CZ). Patnáct minut po vítězi vjela do cíle i první žena – Michaela Fejková z Harfasport teamu. Stříbrnou pozici si vyjela Petra Váchová ze Ski a Bike centra Radotín. S větší odstupem přijela pro bronzové umístění Ines Horáková z Unlimited km trading CZ.

Na kratší trati na 25 km vyhrálo dravé mládí z Dukly Praha v podání Ondry Novotného, za kterým půl minuty finišoval člen týmu UCC Ondřej Štilip. Pět minut za nimi dojel třetí v pořadí Kája Sedláček, člen Happy Loop teamu a stavitel všech cyklo tratí dnešního závodu. V ženách to byla přehlídka Ústeckého centra cyklistiky. Roli favoritky potvrdila Ivča Kovaříková následována týmovou kolegyni Terkou Stehlíkovou. Třetí finišovala z JK Libertas Kristýna Kopečná.

Divácky atraktivní novinkou byl cyklisticky eliminátor, ve kterém pořadatelé rozdali finanční prémie v celkové výši šest tisíc korun. Po dvou rozjížďkách následovalo finále deseti nejlepších, ve kterém uspěli Milan Mileret před Filipem Chýlem a Ondřejem Štilipem.

Atmosféra celého dne byla navzdory tropům velice pozitivní, za což patří velký dík i vynikajícímu moderátorskému duu – David Cihlář a Marek Vobr.

Závěrečný závod seriálu Milada Tour pokračuje 11. prosince odloženým Winter Milada Run. V předvánoční atmosféře budou slavnostně vyhlášeni i absolutní vítězové seriálu.