U tří klientů a dvou zaměstnanců kadaňského domova se potvrdil covid-19


V kadaňském zařízení pro seniory ve Věžní ulici byl zaznamenán výskyt nákazy covid-19. V současné chvíli byli pozitivně testováni tři klienti a dva zaměstnanci.

„Jeden z klientů je hospitalizován ve zdravotnickém zařízení, ne z důvodu koronaviru, další dva jsou v izolaci na pro tento případ vyhrazených pokojích. Průběh nemoci je u obou klientů bezpříznakový,“ vysvětluje ředitelka kadaňského domova Lenka Raadová a dodává, že v návaznosti na aktuální stav byla provedena veškerá opatření k zamezení dalšího plošného šíření nákazy.

Příznaky nákazy se projevily i u několika zaměstnanců, dva z nich byli testováni jako pozitivní. Všichni jsou v domácí karanténě nebo izolaci.

Ředitelka domova ujišťuje, že veškerá péče o všechny klienty běží stále tak, jak má. Vše za stálého dodržování hygienických a bezpečnostních pravidel, podle předem připraveného krizového plánu na nejvyšší červenou zónu, stupeň číslo III.

Ačkoli v domově vše zvládají, tak prosí o případnou budoucí pomoc. „Rádi bychom proto již takto dopředu oslovili zdravotní sestřičky, pečovatelky a další ochotné dobrovolníky o případnou budoucí pomoc. Kontaktovat nás můžete na emailu mssskadan@seznam.cz nebo na čísle 602 965 986,“ uzavírá ředitelka domova v Kadani Lenka Raadová.