Uklízet svět se bude už potřicáté

ilustr. foto

Zbývají dva měsíce do hlavního termínu dobrovolnické akce Ukliďme svět, termín pro jarní akce je stanoven na 26. března. Letos jde už o třicátý ročník. Organizátoři akcí se už nyní mohou přihlašovat na webových stránkách prostřednictvím formuláře.

„Je důležité, aby dobrovolníci své přihlášky odeslali včas. Balíčky se tak stihnou připravit a odeslat před hlavním termínem úklidů, “ sdělila koordinátorka kampaně Veronika Andrlová. Místní akce Ukliďme svět lze konat během roku kdykoliv. Pokud je někdo chystá dříve než 26. března, může se na případné podpoře domluvit individuálně, pokud později, měl by si stihnout o podporu požádat do 1. března. Na konci srpna však bude možná další rozesílka materiálů určených pro podporu podzimních úklidů.

Jako každý rok, budou jarní úklidy doprovázet fotografické soutěže. „První z nich bude „Před a po“, která spočívá ve fotodokumentaci uklízeného místa před začátkem úklidu a bezprostředně po něm. Druhou fotografickou soutěží bude „Fotografie z akce“, která přináší neomezenou míru fantazie. Nejzajímavější, nejvtipnější a nejakčnější fotografie budou mít největší pravděpodobnost výhry,“ doplňuje koordinátorka kampaně s tím, že novinkou je „videosoutěž“ z úklidu, o odpadcích, o recyklaci nebo jen o tom jak třídíte doma. Pravidla soutěží najdete i na stránkách www.uklidmesvet.cz.