Ústecká knihovna objíždí „fesťáky“


V posledním jarním měsíci Severočeská vědecká knihovna využila slunečného počasí a vyrazila za svými uživateli ven. Stánek knihovny jste tak v průběhu celého května mohli potkat hned na několika festivalech a dalších akcích.

První výjezdovou akcí byl pro knihovnu 17. ročník benefičního hudebního festivalu „Útulek Fest“, který probíhal na hradě Střekově od pátku 11. do soboty 12. května. Stánek knihovny s aktivitami pro děti a s odpočinkovou zónou zde byl pro návštěvníky festivalu k dispozici celou sobotu. 

V následujícím týdnu se ústečtí knihovníci vypravili hned na tři akce mimo knihovnu. V úterý 15. května se před Veřejným sálem Hraničář zapojili do kampaně „Dobroděj na kole“, která má za cíl upozornit na problém dostupnosti literatury pro zrakově postižené. Ve čtvrtek 17. a v pátek 18. se pak knihovna prezentovala v Muzeu města Ústí nad Labem na kolokviu „Svět a jelen od Schichta“. U stánku knihovny mohli návštěvníci kolokvia ochutnat tisíciletý koláč upečený podle tradičních Schichtových kuchařek nebo si prohlédnou původní výtisky zmiňovaných kuchařek. Prezentace knihovny pak byla zakončena přednáškou jejího bývalého ředitele Aleše Brožka.

V neděli 20. května se knihovna již podruhé zúčastnila rodinného čajového festivalu „Čajů fest“ konaného v zahradě Českého rozhlasu Sever.  Knihovna zde ve spolupráci s MEDIATABOREM zajišťovala doprovodný program pro nejmenší návštěvníky akce. Své květnové výjezdy pak knihovna zakončila účastí na akci „Design box“, která probíhala ve středu 30. května před OC Forum.

Ústečtí knihovníci rozhodně nebudou lenivět ani v měsíci nadcházejícím. V sobotu 16. června totiž modrobílý stan knihovny stoprocentně potkáte pod mostem E. Beneše na akci „Nábřeží žije“.

Jan Černecký, Severočeská vědecká knihovna Ústí nad Labem