Ústecký kraj pomůže živnostníkům zmírnit dopady koronaviru


Živnostníci z Ústeckého kraje můžou už brzy požádat o podporu 25 tisíc korun. Touto částkou podpoří kraj podnikatele působící na jeho území. Jde o stejnou částku, kterou dostanou OSVČ na zmírnění dopadů koronavirové pandemie od státu.

Podle náměstka hejtmana Martina Kliky se kraj snaží doplnit vládní program částkou deset milionů korun pro každý okres. Příjem elektronických žádostí bude zahájen 11. května.

„Příjem žádostí odstartuje zvlášť po jednotlivých okresech, aby se na všechny dostalo i bez ohledu na rychlost internetového připojení na daném místě,“ vysvětlil Martin Klika a dodal, že pokud nějaký okres finanční prostředky nevyčerpá, přerozdělí se do ostatních.

Přednost dostanou živnostníci, které částkou 25 tisíc korun podpoří stát. „To, že dostanou podporu od státu, bude pro nás jeden z ukazatelů, že mají na příspěvek od kraje nárok,“ dodal Klika. Žadatel o krajskou podporu, by měl udržet živnost nejméně do konce roku.

Celkem jde o 70 milionů korun z rozpočtu kraje pro rok 2020, ale o tomto návrhu budou ještě jednat zastupitelé. Informace o dotačním programu najdete i na webu krajského úřadu.