Uživatelé DD Čížkovice navštívili čajovnu Hóra v Litoměřicích


Oslavou Silvestra přivítali všichni uživatelé Domova důchodců Čížkovice Nový rok 2019.V minulém roce 2018 senioři využili nabídek více jak pětadvaceti výletů, ať už se jednalo o výlety na soutěžní akce v jiných zařízeních pro seniory nebo o příjemně strávené dny v kavárně či cukrárně. V novém roce 2019 tomu není jinak. Hned v měsíci lednu byl třem uživatelům nabídnut výlet do Čajovny Hóra v Litoměřicích.

V úterý 22. ledna 2019 přálo výletu krásné, skoro jarní, počasí. Příjemné a útulné prostředí čajovny se vstřícnou obsluhou nabízí všem návštěvníkům pohodové a klidné posezení. Nikdo neodolal objednávce vybraných druhů čajů z různých kontinentů světa. Vůně ovocného, černého nebo zeleného čaje se linula celým prostorem čajovny.

Uživatelé si z jídelního lístku nadále vybrali krásně vyhlížející domácí zákusek medovník, ke kterému nemohla chybět vybraná kvalitní káva plná chuti a vůně. Klidné, tiché a bezbariérové prostředí čajovny, doplněné uklidňujícími tóny melodií, vybízelo uživatele k odpočinku, relaxaci a oddychu. Krásný slunečný den zlákal ke krátké procházce v blízkém parku.

Poté se uživatelé vrátili opět do čajovny, kde využili polední nabídky lehkých jídel. Nikomu z uživatelů se po chutném obědě nechtělo vracet zpět. Čas se ale bohužel krátil a tudíž nastala doba návratu zpět do domova. Cestou si uživatelé sdělovali dojmy z výletu. Nadšení a radost z příjemně stráveného dne probudili v uživatelích mnoho vzpomínek a již nyní se těší na další uskutečnění výlet.

Michaela Hrnčířová, Domov důchodců Čížkovice