V Děčíně zaplatíte v MHD platební kartou


Dopravní podnik města Děčína od června zavedl možnost platby jízdného bezkontaktními bankovními kartami. Je to první krok na cestě k plánovanému převedení jízdného plně na technologii platebních karet.

Všechny autobusy budou u předních nástupních dveří vybaveny platebními terminály, které přijímají bezkontaktní bankovní karty. Při nástupu do vozidla tak budou moci cestující nově za jízdenku zaplatit pouhým přiložením karty.

Velmi praktickou novinkou, kterou cestující jistě ocení, je navíc možnost přiřadit k bezkontaktní platební kartě časový kupon DPMD. „Přiřazení kupónu ke kartě je v první řadě pohodlné, stejně jako placení bezkontaktní bankovní kartou, kterou se dnes platí již 80 procent transakcí. Cestující tak tuto technologii důvěrně znají a běžně používají. Na podzim však služby ještě rozšíříme zavedením unikátního systému pružného jízdného, které přinese rychlé a spolehlivé odbavení s výpočtem nejlevnějšího jízdného pro cestující. Ti tak nebudou muset složitě volit nejvhodnější jízdenky a časem budou dokonce moci pro cestování v městské dopravě používat pouze bankovní karty, které plně nahradí stávající dopravní karty,“ řekl František Jungr, manažer regionálního rozvoje Visa Europe.

Zaváděním bezkontaktních plateb bankovními kartami dopravní podnik vychází vstříc rostoucí poptávce ze strany cestujících. „Aktuální řešení zvýší jejich pohodlí při cestování – nikde nebudou muset složitě operovat s hotovostí. Ti, kteří namísto jednorázových jízdenek využívají časové kupony, si zase nebudou muset zřizovat speciální kartu. Jednoduše budou využívat tu, kterou běžně platí v obchodě,“ doplnil ředitel firmy Bohumil Bárta

Registraceplatebních karet online
Pro přiřazení časového kuponu k platební kartě cestujícím stačí pouhé čtyři kroky. Základem je přihlásit se do e-shopu DPMD na https://eshop.dpmdas.cz/. K jednomu uživatelskému účtu lze následně podle pokynů zaregistrovat i několik platebních karet. Zvolenou hodnotu kuponu je možné uhradit online přímo platební kartou, případně převodem z účtu. Pak už stačí jen počkat na potvrzovací e-mail DPMD o zaplacení a aktivaci kuponu. Při platbě kartou dojde k připsání kupónu do 24 hodin, v případě bankovního převodu je pak třeba počítat s časovou prodlevou, nejdéle tři pracovní dny.