V děčínské nemocnici funguje nové pracoviště magnetické rezonance


V novém pavilonu u budovy „I“ v děčínské nemocnici funguje od dubna pracoviště magnetické rezonance. Na stejném místě je i nový interní příjem a připraveny jsou tu i prostory pro gastroenterologické pracoviště.

„Děkuji jménem svým i jménem všech mých kolegů za podporu vedení společnosti myšlence využít plánovanou dostavbu prostor pro magnetickou rezonanci i pro další dvě pracoviště. Dostat se do cíle nebylo jednoduché. O to více jsem rád, že jsme našim zdravotníkům a především pacientům mohli předat do užívání dílo, na které jsme bez nadsázky hrdí,“ řekl ředitel děčínské nemocnice Michal Hanauer.

„Jsem přesvědčen, že vybudování zcela nového vysoce specializovaného zdravotnického pracoviště, jakým magnetická rezonance bezesporu je, si pacienti z Děčínska zaslouží. Tím se nám podařilo završit projekt, který lze jednoduše popsat jako „Magnetická rezonance do každé nemocnice Krajské zdravotní“. Velmi mě těší, že se zároveň podařilo v novém pavilonu připravit nový interní příjem i prostory pro gastroenterologii. Před námi nyní stojí největší investiční akce v historii nemocnice v Děčíně. V několika etapách ji dostavět, aby odpovídala všem moderním standardům,“ dodal Jiří Novák, předseda představenstva Krajské zdravotní.