V Domově U Trati se uzdravují a končí karanténa


V litoměřickém domově seniorů už zůstávají jen dva klienti z původních 56 nakažených, kteří mají stále pozitivní test na Covid-19. Díky personálu, který se svými seniory v zařízení po celou dobu zůstával, se chod celého domova může pomalu vracet k běžnému životu.

“Na každého jednoho zaměstnance, který neváhal a do karantény se aktivně zapojil, jsem pyšný. Nasazení členů krizového štábu bylo stoprocentní, proto jsem velmi rád, že se nám nákazu podařilo zvládnout a opatření tak můžeme konečně rozvolnit. Personál Domova U Trati se po dlouhé době může vrátit domů za svými rodinami. Nyní je důležité, aby si všichni hlavně odpočinuli, pro všechny to bylo nesmírně náročné období,“ říká ředitel organizace Jindřich Vinkler. Plošná karanténa celého zařízení, se mění a zůstávají jen izolační pokoje pro nakažené.

Ostatní klienti v zařízení, už mají za sebou minimálně dva negativní testy na nákazu koronavirem a zdraví. Sedm klientů však nadále zůstává v péči lékařů v nemocnici.

Nemoc neměla u většiny klientů vážný průběh, takže zůstali v domově. Ti, kteří potřebovali péči lékařů, byli převáženi do litoměřické a ústecké nemocnice. I přes veškeré úsilí lékařů a personálu čtyři klienti domova na nákazu koronavirem zemřeli.