V kraji se šíří především britská mutace


Za včerejšek v kraji přibylo 1 089 nových případů nákazy koronavirem. Nejhorší situace je stále na Děčínsku, tam je 14 236 nakažených, následují okresy Litoměřice 13 266 a Ústí nad Labem 12 784 nakažených. Nejlepší situace je v rámci kraje na Lounsku, 8 812 nakažených. Okres Teplice má 11 688 nakažených.

Až 70 procent všech nakažených v Ústeckém kraji má britskou mutaci. Jaké další mutace koronaviru a v jakém množství se v kraji vyskytují, hygienici nevědí, to lze zjistit až dalším rozborem. Podle ředitelky krajské hygieny Lenky Šimůnkové na zjišťování mutací spolupracují hygienici v kraji s Technickou univerzitou v Drážďanech a každý týden tam posílají 55 vzorků. „Během 14 dnů bychom měli znát první výsledky, jaké mutace v kraji máme,“ vysvětluje ředitelka krajské hygieny.

Aktuálně je v nemocnicích v Ústeckém kraji hospitalizovaných 747 pacientů, z toho je 151 na lůžkách jednotek intenzivní péče, na umělé plicní ventilaci ECMO je z toho 75 pacientů. Je obsazeno 86% veškeré kapacity.

Aktualizovaná souhrnná data o očkování, kapacitě lůžek, obsazenosti lůžek či počtu nemocných v Ústeckém kraji najdete https://portabo.cz/report-covid/.