V Lidlu se objevil koronavirus


U zaměstnance prodejny Lidl v Roudnici nad Labem byl potvrzen pozitivní test na koronavirus. Pracovnice prodejny se pravděpodobně nakazila v rodině. „Žena nosila roušku i rukavice a nejevila žádné příznaky nemoci,“ sdělila Zuzana Holá, vedoucí komunikace společnosti Lidl.

Na pokyn Krajské hygienické stanice všech dvacet zaměstnanců prodejny je pro jistotu v preventivní karanténě a budou na přítomnost koronaviru také testováni.

„Krajská hygienická stanice nám informace o roudnických pacientech pozitivně testovaných na COVID-19 bohužel nepředává. Vážím si rychlé a zodpovědné reakce společnosti Lidl i práce jejích zaměstnanců. V aktuální situaci byl výskyt onemocnění u této rizikové skupiny bohužel jen otázkou času.  Vzhledem k ujištění, že Krajská hygienická stanice prodejnu shledala v pořádku a bez jakéhokoliv dalšího rizika pro její zaměstnance i zákazníky, tak nevidím důvod k přehnaným obavám či snad panice. Zavedená opatření jsou potřebná a dělejme maximum pro prevenci jeho dalšího šíření,“ řekl František Padělek, starosta města Roudnice nad Labem. Prodejna byla důkladně vydezinfikována a je dále v provozu.