V Litoměřicích začne plošné testování


Ve čtvrtek 23. dubna začne v Litoměřicích plošné testování tří tisícovek lidí na přítomnost koronaviru. Odběry vzorků bude provádět armáda, která bude obyvatele města testovat na výstavišti.

„S ohledem na potřebné zázemí jsme zvolili výstaviště Zahrada Čech, konkrétně pavilon G,“ specifikoval místo konání starosta Ladislav Chlupáč a dodal, že vstup bude z Jiříkových kasáren, kde je k dispozici parkoviště s kapacitou několika stovek míst.

„Tisícovka vzorků má pocházet od lidí ve věku 18 až 39 let, další tisícovka z kategorie 40 až 59 let a poslední tisícovka od 60 do 89 let,“ vysvětluje tajemník úřadu Milan Čigáš. Odběry budou probíhat od 8:00 do 18:00 hodin. První dvě hodiny jsou vyhrazeny pro občany spadající věkem do nejvyšší kategorie. „Doporučujeme lidem, aby nechodili po 16:00 hodině kvůli riziku, že na ně nemusí už přijít řada,“ doplnil Milan Čigáš.

Výsledky rychlotestu mají být známy za zhruba 15 až 20 minut, lidé se je tedy dozví na místě. Příchozí by měli dodržovat zvýšená hygienická opatření, rozestupy a mít roušky. Při příchodu se prokáží kartičkou pojištěnce a vyplní dotazník.


Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*