V litoměřickém domově seniorů má většina klientů koronavirus


V domově pro seniory U Trati v Litoměřicích potvrdily testy nákazu koronavirem u dvapadesáti klientů a tří zaměstnanců. Na domov je od 25. března uvalena karanténa.

„I přes veškerá opatřená máme v Domově U Trati 52 pozitivních klientů testovaných na přítomnost koronavirové infekce COVID-19 z celkového počtu 72 klientů. Z 52 nakažených vyžadovalo 6 klientů lékařskou pomoc. Jeden náš klient, u kterého se prokázalo virové onemocnění COVID-19, bohužel zemřel. Nákaza koronavirem nebyla hlavní příčinou úmrtí, jednalo se o onkologického pacienta s řadou dalších chorob. Na výsledky testování ošetřujícího personálu stále čekáme,“ řekl k situaci v domově ředitel Centra sociální pomoci Litoměřice Jindřich Vinkler.

Režim v domově se řídí krizovým plánem a spolupracuje s hygienickou stanicí. Většina testovaných klientů nevykazuje žádné závažné příznaky a nadále zůstávají v péči ošetřujícího personálu Domova U Trati. Ti, kteří potřebují neodkladnou lékařskou pomoc, jsou převáženi do litoměřické a ústecké Masarykovy nemocnice.