V Ústeckém kraji odevzdalo kandidátku do sněmovních voleb 17 subjektů


Do říjnových sněmovních voleb půjde v Ústeckém kraji sedmnáct stran, hnutí a koalic. Kandidátní listinu v kraji podalo o osm subjektů méně než před čtyřmi roky. Termín pro podání uplynul 3. srpna v 16:00.  Nyní má krajský úřad prostor pro přezkoumání, zda kandidátky splňují zákonné požadavky.

Kandidátku odevzdaly tradiční strany zastoupené ve Sněmovně jako například ČSSD, ANO, SPD, KSČM, koalice Spolu složená z ODS, KDU-ČSL a TOP 09 i koalice Pirátů a STAN. Ale i nová uskupení, jako je Trikolora Svobodní Soukromníci nebo Přísaha Roberta Šlachty.

Složení kandidátek zatím zveřejněno nebylo, protože strany mají ještě prostor na odstranění chyb či případné úpravy. Lídry některých kandidátek už ale známe. Do voleb v Ústeckém kraji půjde premiér Andrej Babiš, předseda Pirátů Ivan Bartoš nebo poslanec Jaroslav Foldyna jako lídr SPD.

Mezi kandidáty z Ústeckého kraje budou v podzimních sněmovních volbách vybírat i Češi žijící v zahraničí. Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky se budou konat 8. a 9. října.