V Ústeckém kraji se uzdravili tři lidé z nemoci Covid-19

ilustr. obr.

První tři lidé nakaženi koronavirem se uzdravili. Jde o pacienty z Děčína, kteří byli nakažení mezi prvními. Pacienti infekčního oddělení ústecké Masarykovy nemocnice. První případy byly v České republice potvrzeny 1. března.

Jak sdělil primář infekčního oddělení ústecké nemocnice Pavel Dlouhý, lékaři tohoto oddělení dokončili potřebná vyšetření a potvrdili u třech osob z první skupiny nemocných infikovaných koronavirem SARS-CoV-2, že jsou z této infekce vyléčeni.

„Nemají žádné příznaky koronavirové infekce a opakovaná vyšetření výtěrů i krve na koronavirus jsou negativní. Jsme moc rádi, že jsou zdraví a že také v České republice nepřibývají jenom nakažení lidé, ale také ti vyléčení,“ uvedl primář Infekčního oddělení Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem Pavel Dlouhý.

Ústecká nemocnice přijala opatření na základě vývoje onemocnění COVID-19 a s prvními potvrzenými případy pacientů s koronavirem v České republice. Hned 2. března na Infekčním oddělení Masarykovy nemocnice vyčlenila stanici číslo 3 pro případnou hospitalizaci pacientů s COVID-19.

V Česku už je 344 potvrzených případů nákazy koronavirem. Lidé mohou opouštět domovy pouze kvůli práci, aby se postarali o příbuzné nebo kvůli nutným nákupům a návštěvě lékaře. Od rána přibylo 46 nových případů. Provedeno bylo dosud 5068 testů, uvádí na svém webu ministerstvo zdravotnictví.