V Žatci se otevírá pobočka a coworkingové centrum ICUK a nový technický klub


Pátek 25. března se v Žatci nesl ve znamení otevírání nových prostor. Krajský úřad společně se zástupci města zde otevřeli nový technický klub s názvem Přírodovědecké centrum TK 14 Žatec a zároveň Inovační centrum Ústeckého kraje ve stejné budově otevřelo svoji první pobočku, která v první fázi bude sloužit především jako coworkingové centrum.

Podle Tamary Klein z inovačního centra se tím v Žatci otevřel prostor pro setkávání a vzdělávání studentů, pro propojování zájemců o podnikání s experty a mentory, pro sdílení podnikatelských zkušeností, tipů a triků z praxe, a hlavně otevřený prostor pro pozitivní proměnu regionu.

Přírodovědné centrum TK 14 Žatec, jak zní jeho celý název, se nachází v areálu Střední školy zemědělské v Žatci a je zaměřené na výuku digitální gramotnosti, logiky, robotiky a popularizaci přírodních věd. Nedílnou součástí jsou dvě nevšední instalace: Věda na kouli, kde návštěvník sleduje povrch planety a jednotlivé děje, které se na ní odehrávají, a Digitárium, kde návštěvník na sférické projekci nad svou hlavou sleduje děje, kterých je sám součástí.

K žatecké pobočce Inovačního centra Ústeckého kraje by se měla v dohledné době přidat i druhá, tentokrát na Šluknovsku. „Šluknovsko si pobočku inovačního centra určitě zaslouží. Je to častokrát neprávem opomíjená oblast, která však v poslední době dokazuje, jak šikovné lidi, podnikatele či startupisty v ní žijí a jak se aktivně podílí na pozitivní transformaci této oblasti – viz například vítěze soutěže Inovační firma Ústeckého kraje za rok 2021, kde v obou kategoriích zvítězily právě firmy ze Šluknovska. Na místě je tedy další podpora, kterou bude představovat i pobočka našeho inovačního centra,“ dodává Martin Mata.

Pobočku ICUK, stejně jako Přírodovědecké centrum TK 14 Žatec můžou zájemci o vědu, výzkum, podnikání i celá široká veřejnost navštívit hned v sobotu 26. března od 10:00, kdy začíná Den otevřených dveří. Pro návštěvu centra a zhlédnutí projekcí v prostorách Věda na kouli i Digitárium je nutná rezervace; návštěva prostoru pobočky ICUK je volná.