Vaše Ústí: Jdeme do krajských voleb!


Vaše Ústí v letošních krajských volbách spojí síly se STAN, stranou Soukromníků a Unií pro zdraví  sport. Lídrem kandidátky je bývalý úspěšný starosta Benešova nad Ploučnicí Filip Ušák, záda mu jako dvojka „kryje“ mostecká senátorka Alena Dernerová, trojkou je oblíbený starosta Klášterce nad Ohří Štefan Drozd. Číslo čtyři patří předsedkyni Vaše Ústí, starostce Neštěmic a opoziční ústecké zastupitelce Yvetě Tomkové.

„Sociální situace, kriminalita, to je jen část problémů, které se stále nabalují a prohlubují. Kraj hraje v nastavení celého sociálního systému klíčovou roli a je důležité, aby byl vstřícným pomocníkem při řešení sociálních problémů, kterých je v kraji požehnaně,“ říká Yveta Tomková.

A není jedinou, která se na kandidátce objeví. Vaše Ústí vysílá do boje další zastupitelku, bývalou úspěšnou starostku obvodu Severní Terasa Renatu Zrníkovou.

„Proč právě Starostové a nezávislí? Program i složení kandidátky ze slušných a úspěšných komunálních politiků bylo pro Vaše Ústí hlavním důvodem, proč se hnutí rozhodlo vyslat své kandidáty. Je nejvyšší čas otočit kormidlo a změnit tvář Ústeckého kraje, je nejvyšší čas změnit to, v jakém prostředí žijeme, je nejvyšší čas dát obyvatelům kraje to, co potřebují a co si zaslouží – fungující zdravotnictví, kvalitní vzdělání a takové podmínky pro život, aby z kraje neutíkali. Věříme, že to půjde, recept na to známe,“ uzavírá Tomková.