Vedení Ústeckého kraje doporučuje prodloužení podzimních prázdnin

ilustr. obr.

Krizový štáb Ústeckého kraje doporučil ředitelům mateřských, základních a středních škol zvážit udělení ředitelského volna a prodloužit tak podzimní prázdniny. Důvodem je zvyšující se počet školáků nakažených covidem-19. Děti by tak spolu s podzimními prázdninami zůstaly doma celý týden.

V Ústeckém kraji máme přibližně 132 tisíc dětí a žáků v mateřských, základních, středních školách a dětských skupinách. „Aktuálně je 112 dětí a žáků pozitivních a přibližně 740 osob je umístěno v karanténě,“ přiblížila první náměstkyně hejtmana Lubomíra Mejstříková. Kompletně jsou v karanténě podle informací Krajské hygienické stanice celkem tři školská zařízení a jedna dětská skupina.

Ministr školství Robert Plaga a ministr zdravotnictví Adam Vojtěch rozhodli, že neočkovaní učitelé budou muset nosit během výuky respirátory, pro žáky tato povinnost platit nebude. V okresech, kde bude týdenní výskyt nákazy vyšší než 300 případů na 100 000 obyvatel, se neočkovaní žáci budou po podzimních prázdninách na koronavirus testovat.