Více komfortu v litoměřické nemocnici


Bezmála 5,5 miliónů korun půjde na zvýšení komfortu pacientů litoměřické nemocnice. Z krajské dotace už byla pořízena dvě lůžka s integrovanou váhou pro ARO a 5 matrací pro mezioborovou jednotku intenzivní péče. Na ARO a rehabilitační oddělení byly pořízeny také zvedáky pacientů, pro několik pracovišť nemocnice byly zakoupeny infuzní pumpy a injektomaty.

„Dodána již byla také převozová křesla, mechanické vozíky a transportní lehátka s pevnou výškou a motomed pro ruce a nohy a čtyřkolová chodítka pro rehabilitaci,“ vyjmenoval Miroslav Janošík, který dotaci zajišťuje.

Dopravní zdravotní služba dostala další schodolez usnadňující přepravu imobilních pacientů. „Interní oddělení získalo díky této dotaci dvě digitální sedačkové váhy a 45 nových jídelních stolů do pacientských jídelen,“ upřesnil ještě Janošík. Jako poslední byl z této krajské finanční v předposledním červnovém týdnu dodán nový ultrazvuk pro ortopedii v hodnotě 180 tisíc korun.

„Celková hodnota vybavení pro zlepšení komfortu pacientů pořizovaného z této dotace činí 5,3 miliónu korun,“ uvedl Radek Lončák, ředitel Nemocnice Litoměřice. Dokončení celého projektu je plánováno na konec letošního roku.