Více než 155 tisíc vybrali policisté na pokutách

Foto: Policie ČR

Během dopravně bezpečností akce, která minulý týden probíhala napříč celou republikou, policisté v Ústeckém kraji policisté zkontrolovali 357 vozidel a zjistili celkem 243 dopravních přestupků.

Nejčastější prohřešky řidičů popisuje krajská policejní mluvčí Šárka Poláčková. „Nejvíce šlo o překročení nejvyšší povolené rychlosti, které policisté řešili v 177 případech. Nepoužití bezpečnostních pásů zjistili policisté ve 14 případech a nepoužití zádržného systému ve 2 případech,“ říká policejní mluvčí a dodává, že požití alkoholických nápojů řidiči hlídky tentokrát řešit nemusely, jeden řidič ale měl pozitivní test na návykovou látku. V 6 případech policisté pokutovali držení telefonu nebo jiného hovorového nebo záznamového zařízení. Kromě toho usedli 3 řidiči za volant bez řidičského oprávnění a 2 šoféři u sebe neměli řidičský průkaz.  Hlídky také zastavily 6 vozidel v nevyhovujícím technickém stavu a 1 vozidlo bez dálniční známky. Přestupků se dopustili také 3 motocyklisté a 1 chodec.

Řidiči za tyto přestupky na místě zaplatili 225 pokut v celkové výši 155 700 korun. Správním orgánům obcí bylo oznámeno 18 závažnějších přestupků.