VIDEO, FOTO: Policisté mají nová auta, nahradí ta zastaralá


Mistr vnitra Jan Hamáček dnes předal policistům z Ústeckého kraje dvaačtyřicet nových vozů Octavia. „Je to za pět minut dvanáct, spíše za minutu dvanáct. V kraji jezdila vozidla daleko za zenitem, některá i nebezpečná. Za zdržení obnovy vozového parku mohly především průtahy okolo výběrových řízení,“ řekl ministr vnitra a dodal, že všem policistům přeje, aby se vrátili ze služebního zásahu domů vždy v pořádku.

Hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček při slavnostním předání na parkovišti dálničního oddělení v Řehlovicích zmínil, že služba policistů v Ústeckém kraji je náročnější než ve většině jiných krajů, a proto potřebují kvalitní vybavení. „Tyto nové a kvalitní vozy vám dobře poslouží,“ řekl.

Nová policejní auta mají pohon na čtyři kola, výraznější světelnou signalizaci majáků a větší úložné prostory. Na některých jsou bezpečnostní rámy, které chrání posádku při nárazu.

Patnáct vozidel je určeno pro prvosledové hlídky a sedmadvacet vozidel dostanou policisté z obvodních oddělení. Na začátku roku už policie v kraji dostala dvě desítky vozů v civilním provedení. A zhruba do konce března budou následovat vozidla pro dopravní policii.