Vlaky se na Kozí dráze rozjedou na jaře

Foto: Viamont Servis

Kozí dráha už na jaře přivítá první turisty. Poničená trať prošla rekonstrukcí za téměř 38 milionů korun. Vlaky zatím budou jezdit jen do Telnice, tedy do poloviny tratě. Poprvé vyjedou v sobotu 26. března a jezdit budou až do října.

Spoje budou jezdit o víkendech, svátcích a prázdninách. „Všechny turistické linky zahájí provoz na začátku dubna. Aby v tom nezaniklo obnovení provozu na Kozí dráze, chtěli bychom na ni vlaky vypravit o víkendu 26. a 27. března,“ řekl náměstek hejtmana Jiří Řehák. Kraj objednal dopravu u KŽC Dopravy a za provoz vlaků zaplatí 2,1 milionu korun.

Zástupci kraje i obcí ale dál usilují o obnovení provozu v celé délce. Podle Řeháka by mohl být provoz obnoven po celé délce trati od Telnice až do Oldřichova u Duchcova i přes Krupku, jejíž hornické památky jsou na seznamu UNESCO, během několika let.

Na Kozí dráze skončil pravidelný provoz v prosinci 2007. Krajský úřad přestal objednávat spoje, aby nemusel Českým drahám dorovnávat ztrátu. Naposledy se po dráze víkendový spoj projel v roce 2015.