Volby skončily, účast nebyla vysoká


Úderem 14. hodiny se zavřely dveře 1 046 volebních okrsků Ústeckého kraje a začalo sčítání hlasů. Kromě komunálních voleb se na Teplicku, Litoměřicku a Chomutovsku se volilo i do Senátu.

Zatímco u senátních bude za pár hodin jasné, kteří kandidáti postoupí do druhého kola, ale kdo obsadí radnice, bude jasno možná až v neděli ráno.

Podle odhadů volby nevyvolaly velký zájem, vhodit svůj hlas do uren přišlo asi jen třicet procent lidí. Policie na severu Čech řešila několik podezření z ovlivňování voleb na Teplicku, Chomutovsku i v Mostě.

„Mohu potvrdit, že jsme přijali dvě oznámení, která se týkají podezření z možného pokusu o ovlivnění výsledků voleb na Teplicku. Podnětům se kriminalisté věnují a prověřují veškeré okolnosti,“ uvedl v pátek policejní mluvčí Daniel Vítek. Nechtěl upřesnit, kterých lokalit se oznámení týká. Údajně má jít o Moldavu a také Bílinu. V Moldavě prý před volbami dramaticky vzrostl počet přihlášených obyvatel a zřejmě jde o účelové přehlašování. V Bílině pak místní sdružení ANO podalo podnět na policii kvůli údajnému kupčení s hlasy.