Výstavu fotografií Ibry Ibrahimoviče odstartuje vernisáž v Sousedském domě Libuše


Již tento víkend v sobotu 28. května zahájí spolek MY Litvínov v Sousedském domě Libuše v litvínovském Janově výstavu fotografií s názvem „Děti z vedlejší ulice“ známého fotografa a držitele Czech Press Photo Ibry Ibrahimoviče. Vernisáž, která proběhne od 17:00 za přítomnosti fotografa, je otevřena všem zájemcům o umění z řad široké veřejnosti. Pro příchozí je připraveno i občerstvení.

„S Ibrou spolupracujeme dlouhodobě, fotí tu u nás na Libuši postupnou proměnu, a tak jsem velmi rád, že se povedlo uskutečnit tuhle výstavu, která ukazuje naše sousedy z řad Romů a která do Libuše může přilákat lidi nejen z Janova“.

Ibrahimovič fotí Romy z Mostecka již několik desítek let a výstava více než 50 fotografií je tak zajímavým unikátem. Známý fotograf se věnuje zejména Severním Čechám a jejich průmyslové krajině, nicméně Romové nejsou jedinou minoritou kterou zachytil, neméně působivou je i jeho kolekce Kubánské menšiny, žijící v Litvínově.

„Třeba bude výstava novým impulsem a Ibra umělecky ztvární další menšiny, které u nás žijí, těžko říct, každopádně se na to osobně hodně těším“ uzavírá k události Petr Globočník, komunitní pracovník Sousedského domu Libuše.