Začaly krajské volby, na Děčínsku a Lounsku i senátní


Odstartovaly volby do krajského zastupitelstva. V Ústeckém kraji budou voliči vybírat 55 členů krajského zastupitelstva. O jejich přízeň usiluje 1 008 kandidátů z 19 stran a hnutí.

Kromě krajských voleb čeká obyvatele ústecké části Střekov i referendum o nákupní zóně s Lidlem na pozemcích u soudu. Na Děčínsku a Lounsku budou lidé vybírat také nové senátory. Pokud nikdo nezíská nadpoloviční počet hlasů, za týden se bude konat ještě druhé kolo senátních voleb. Utkají se v něm dva nejúspěšnější kandidáti.

Lidé, kteří se k volbám vydají, se musí připravit na omezení s ohledem na epidemii koronaviru. Voliči i členové volební komise musí mít zakrytá ústa a nos. Jen během ověřování totožnosti si lidé, kteří půjdou volit, můžou roušku na okamžik stáhnout. Ve volební místnosti se bude také častěji větrat a dezinfikovat prostory.

Volby probíhají v pátek 2. října od 14:00 hodin do 22:00 hodin. V sobotu 3. října pak voliči k urnám mohou od 8:00 do 14:00 hodin. Poté volební komise začnou sčítat odevzdané hlasy. Výsledky voleb budou známé ve večerních hodinách.