Začátkem června proběhnou na Teplicku senátní volby


Doplňovací senátní volby na Teplicku se uskuteční 5. a 6. června. A případné druhé kolo pak následující týden 12. a 13. června.

O křeslo senátora se na Teplicku uchází Jana Syslová, která kandiduje za hnutí Starostové a nezávislí, vyšle KSČM do souboje o senátorský post hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka, hnutí ANO bude zastupovat starostka Bíliny Zuzana Schwarz Bařtipánová a sociální demokracii starosta Duchcova Zbyněk Šimbera. Za SPD bude kandidovat krajský zastupitel Bohumil Ježek a za Trikolóru ředitel střední školy a krajský předseda strany v Ústeckém kraji Zdeněk Pešek. Kandidaturu na místo po zesnulém Jaroslavu Kuberovi potvrdil i současný primátor Teplic Hynek Hanza z ODS. Kandidovat se rozhodl i ředitel teplického gymnázia Zdeněk Bergman, který se s Jaroslavem Kuberou utkal ve 2. kole senátních voleb v roce 2018. Za stranu Rozumní kandiduje bývalý kněz Eugen Sigismund Freimann.

Doplňující volby byly vyhlášeny kvůli náhlému úmrtí předsedy Senátu Jaroslava Kubery a vítěz se ujme mandátu na zbytek jeho volebního období. Volby vláda odložila kvůli pandemii koronaviru. Původně se měly konat koncem března.

Podle informace ministerstva vnitra i přes odklad zůstávají vše v souvislosti s konáním voleb v platnosti. Jde například o registraci kandidátů nebo jmenování členů okrskových volebních komisí.