Zájem o Milada Winter Run rychle roste


Před lety se tady těžilo kvalitní hnědé uhlí. Dnes se stává jezero Milada nedaleko Ústí nad Labem sportovním rájem nejen pro místní. V únoru tu odstartuje třetí ročník sportovního seriálu Milada Tour jehož součástí je také zimní běh s příznačným názvem Milada Winter Run.

 

Milada Winter Run láká první únorovou sobotu na kouzelnou zimní atmosféru, unikátní přírodní prostředí s úchvatnými výhledy na České středohoří a Krušné hory, rodinnou atmosféru i nadstandardní závodní servis.

Drsný sever se tu nezapře. V loňském roce celý závodní den pršelo a teploty se sotva přehouply přes bod mrazu. I přesto teprve druhý ročník přivedl do okolí jezera téměř 500 běžců. Bahnitou 10 km trasu ovládl zkušený běžec Petr Zuda. Ženám dominovala bývalá duatlonová mistryně světa Ulrike Schwalbe z Německa.

Organizátoři se opravdu činí a s novinkami nešetří. Nové vyhřívané zázemí s šatnami, úschovnami i sprchami se bude hodit. Nesmí chybět ani funkční tričko, populární zimní kulichy, ručně tvarované trofeje, originální medaile a další maličkosti. Atraktivitu jistě zvedne i skvělá dvojice moderátorů ve složení Marek Vobr a David Cihlář.

Změn doznají i hlavní trasy, které se ze současných 5 a 10 km mírně prodlouží. Pohodová trasa nabízí nejen výhledy na zasněžené kopce Českého středohoří, ale při průběhu vyvýšeninou s příznačným názvem Na Běhání, si závodníci uvědomí opravdovou majestátnost jezera Milada. A co (ne)populární prudký výběh z Roudnické pláže? Nesmí chybět.

Další informace a registrace na závod najdete na www.miladatour.cz. Novinky a aktuality pak také na facebooku Milada Tour.

Milada Tour je sportovní seriál pro širokou veřejnost jakéhokoli věku i kondice, který se již třetím rokem koná v unikátním přírodním prostředí jezera Milada.

Závody seriálu jsou vhodné pro všechny sportovce, kteří chtějí zažít nejen přátelskou a pohodovou atmosféru, ale i pro ty, kteří si chtějí poměřit síly s profesionálními sportovci.

Součástí celé Tour je také seriálové hodnocení jednotlivců nebo týmová soutěž.

Rodinná atmosféra, profesionální závodní servis, zajímavý doprovodný program a unikátní prostředí jezera Milada. To je MILADA TOUR!