Zaměstnanecká linka pomůže vybrat lékaře i pomůcky


Najít vhodné zdravotnické zařízení, pečovatelskou službu, domov pro seniory pro člena rodiny či zajistit ‎kompenzační pomůcky – s tím vším nově pomůže Help linka pro zaměstnance AGC Automotive Czech z Chudeřic.

Největší výrobce automobilových skel, který linku provozuje třetím rokem, ji dále rozšiřuje. Anonymní telefonní linka za dobu fungování pomohla více než 500 rodinám zaměstnanců firmy při řešení pracovních i rodinných komplikací. Projekt, který spravuje nezisková Sociální agentura, mimo jiné získal na konci loňského roku ocenění v celorepublikové soutěži TOP Odpovědná firma.

„Jak pro zaměstnance tak pro nás jako zaměstnavatele je důležitá stabilita. V době, kdy některým lidem v celé republice začaly jejich půjčky přerůstat přes hlavu, jsme se rozhodli, že nebudeme čekat a pokusíme se s tím něco udělat. Lidé s exekucí totiž velmi často mění práci, jsou ve stresu a to se projevuje i v kvalitě práce. Pro nás to pak znamená zvyšování nákladů a menší kvalitu výrobků,“ řekl Luděk Steklý, generální ředitel AGC Automotive Czech. Help linka by měla být nástrojem, kterým firma dokáže potíže zaměstnanců alespoň částečně řešit.  „Help linkou jsme se od začátku zaměřili na hlavní problémy, se kterými se naši zaměstnanci potýkají. Začínali jsme se sociálně právním poradenstvím. Následně jsme linku rozšířili o podporu při řešení dluhové pasti a exekucí nebo poradenství při zvládání stresu. Nově rozšiřujeme linku o takzvané sociálně zdravotní poradenství, které našim lidem pomůže lépe zvládat situaci spojené s jejich zdravím,“ uvedl personální ředitel Tomáš Brokeš.

Odborníci ze Sociální agentury tak nově pomohou zaměstnancům firmy najít například vhodné zdravotnické zařízení při jejich zdravotních problémech. Zajistí pečovatelskou službu nebo domov pro seniory samotným zaměstnancům nebo členům jejich rodiny. „Pomohou také s tím, na jaké dávky mají lidé při své nemoci nárok či poradí při zajištění ‎kompenzačních pomůcek,“ dodal Tomáš Brokeš.

Díky fungování Help linky, která zajišťuje podporu anonymně pomocí telefonu nebo chatu, se například ve firmě výrazně snížil podíl zaměstnanců s exekucemi. Ve spolupráci se Sociální agenturou organizuje AGC Automotive Czech pro své zaměstnance také speciální semináře zaměřené například na zvládání stresu nebo finanční gramotnost.

Péče o zaměstnance patří ve firmě se zhruba 2400 zaměstnanci k nejlepším nejen v regionu. Firma zajišťuje pro zaměstnance například lázeňské ozdravné pobyty, přispívá na nadstandardní zdravotní péči. Zaměstnanci firmy mají také mnohé výhody při nákupu různých druhů zboží. Samozřejmostí je pak týden dovolené nad rámec zákona, takzvané sick-days nebo 13. a 14. platy.

AGC Automotive Czech v Chudeřicích je největším závodem na výrobu autoskel skupiny AGC a jedním z největších a nejkomplexnějších v Evropě. Skupina AGC je největším světovým výrobcem plochého skla. AGC Automotive Czech dodává automobilová skla pro všechny největší světové automobilky, jako jsou jednotlivé značky koncernů Volkswagen, Mercedes, BMW, Škoda, GM, FORD, Renault, Toyota, Peugeot, Citroën, Suzuki, Fiat a další.